עיצוב גינת מרפסת

הקמת גינה במרפסת

בין אם יש לכם גינה ירוקה במרפסת ובין אם לא, יש יתרונות רבים לעיצוב והקמת גינה אישית רק שלכם. מלבד התענוג הפשוט, שמגיע עם גידול פרחים או פירות וירקות משלך, אחזקת גינה ירוקה במרפסת יכולה לשפר את בריאותך ולקדם את הקיימות הסביבתית. ולאנשים שחושבים שאין להם מקום ליצור גן מדהים, זה הזמן להעיף מבט נוסף.
העלויות והעבודה עשויים להיות יותר מורכבות, אך עם ההיערכות הנכונה, התקנת גינת מרפסת יכולה להשתמש בקירות המרפסת, בפינות או במעקים. כיצד מקימים מרפסת ירוקה, גינון מרפסות וכל הטיפים המעניינים בהמשך.

עיצוב גינת מרפסת

מרפסות ירוקות מציעות יתרונות אקולוגיים, כלכליים ונוספים לסביבה העירונית. אלה כוללים הפחתה של אפקט האי חום העירוני, מתן בית גידול טבעי לצמחים ומיני חיים, הפחתת אבק, ערפיח ורמות רעש, שיפור ניהול מי הגשמים ואיכות המים והגברת האנרגיה. מרפסת ירוקה מספקת יתרונות רבים גם לאנשים, כמו אוויר נקי יותר ואיכות חיים משופרת. 
הטרנד החם במרפסות הוא לשלב קיר הירוק  (ניצב) המחקה בית גידול טבעי. קיר חי המורכב מצמחים אשר משתנים בהתאם לעונה. הקיר הירוק מקרר את האוויר, סופח רעלים, תורם לאקוסטיקה ובעיקר, מכניס את הטבע לבית. ברשותינו מספר פתרונות לעיצוב קיר ירוק במרפסת/גג שלכםהמיועד לפרחי עונה/תבלינים/עשבים ירוקים.

אדניות עץ למרפסת
גנן מרפסת

תכנון גינת מרפסת

כאשר אתם מתחילים לעצב את גינת המרפסת שלכם, חשבו אילו סוגי צמחים תגדלו בהתבסס על סביבת המרפסת והחומרים שבהם תרצו להשתמש. באופן כללי, מרפסות זוכות לחשיפה רבה לשמש, אז חפשו צמחים שנהנים משמש וחום ישירים. עם המחשבה על עיצוב גינה מדהים, הגיע הזמן לשתול!

 טיפים שימושיים לעיצוב וטיפוח גינת מרפסת

  • קיבולת משקל – כאשר מתווים אסטרטגיית התקנת גינה, יש לחקור את יכולת העומס המבנית המרבית של המרפסת. כאן יש צורך בהתייעצות עם גנן מרפסות.
  • גורמים סביבתיים – לאחר שהקמתם את האזור שיוסב לגינה, יש לקחת בחשבון כמה גורמים סביבתיים נוספים. לפני שמתווים את צורת הגינה, מומלץ לשקול את מיקום החשיפה לשמש או לרוח.
  • חשיפה לשמש – אור השמש יהווה גורם חשוב לגידול כל סוג של צמח, לכן וודאו שיש לכם מושג טוב לגבי החשיפה היומית והעונתית לשמש ווריאציות הצל במרפסת. כמו כן, חשיפה לשמש מכתיבה אילו צמחים, פרחים, עשבי תיבול וירקות ניתן לגדל.
  • רוח – השקיעו מחשבה בנושא הגנת הרוח, הן עבור הגן והן עבור העוברים והשבים ברחוב. גן על מרפסת עם זרימת אוויר טובה הוא נהדר עבור רוב הצמחים, אך אזורים סוערים יותר יכולים לייבש את הצמחים או לשבור את מערכת הגזע לפני שהם יכולים להתבגר. כמובן, בנוסף לצמחים שבורים, הדבר האחרון שתרצו הוא, שצמחים או כלים יפלו לרחוב.
  • שימוש בעציצים ואדניות – התקנת גינת מרפסת על ידי שימוש בעציצים או אדניות היא שיטה נהדרת, מכיוון שניתן לקחת את הצמחים אתך למקום חדש.
  • ניקוז ואיטום – לאחר שתכננתם את הגודל והמידות של הגינה שלכם, השלב הבא הוא איטום והכנת מערכת ניקוז נכונה במידת הצורך. כדאי לשקול לנקז את המים למכלים כדי להשתמש בהם כחלק ממערכת השקיה במים אפורים.
גנן מרפסות

גנן מרפסות הוא מומחה בגינון שטח קטן והוא נלהב להפוך את העיר לירוקה יותר ולמקסם את הפוטנציאל של החלל, גדול או קטן ככל שיהיה, תוך הכרה ברמת התחזוקה המתאימה ביותר לאורח החיים שלכם. עם סגנון נהדר וגישה מעשית לגינון עירוני, גנן המרפסות מאמין שכל אחד יכול לגדל את הגינה הירוקה הקטנה שלו בכל עיר ומחויב לממש זאת תוך התחשבות במרחב שלך.

תוכלו לשמור על גינת המרפסת שלכם מטופחת וחיננית עם גנן מקצועי ומיומן. גנן מרפסות מעצב ומספק ייעוץ ופתרונות גינה, החל מהקמת גינות ירוקות ושתילת צמחים ועד לטיפוח ותחזוקה של הגינה הירוקה במרפסת שלכם. 

רוצים מרפסת מעוצבת? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

את הידע והנסיון שלנו, החלטנו לשתף איתכם באיחוד של מקצוענים בתחום Ganan-li , אנו נספק לכם הצעות מחיר הוגנות מגנננים שעובדים איתנו שעברו סינון מקצועי, בתכנון וביצוע גינה מושלמת  והכל תחת קורת גג אחת, בהקמת תשתית מלאה  פרגולות, תאורה, בריכות נוי ושכשוך, מטבחי גינה, פינות ישיבה, הצללה ועוד.

Open chat
גנן לי - איך אפשר לעזור
גנן לי - איך אפשר לעזור?